The Noma Guide to Fermentation

The Noma Guide to Fermentation: Including koji, kombuchas, shoyus, misos, vinegars, garums, lacto-ferments, and black fruits and vegetables (Foundations of Flavor)

Fermantasyon için Noma Rehberi adlı kitap, sizler için çok harika bir rehber olacak. David Zilber ve Rene Redzepi tarafından hazırlanan bu kitap sayesinde fermantasyon süreci hakkında ciddi bilgilere sahip olacaksınız. New York Times En Çok Satanlar listesinde yer alan kitap hayatınızda fark yaratacak!

Chicago Tribune, New York Times, Boston Globe, San Francisco Chronicle, Atlanta Anayasası, Houston Chronicle, Esquire, GQ, Eater ve daha fazlası tarafından Yılın En İyi Yemek Kitaplarından biri olarak adlandırılan kitap rehberiniz olacak. “Ev aşçıları ve profesyonel aşçılar için vazgeçilmez bir el kitabı.” Noma’da her yemeğin bir çeşit fermantasyon şekli yer almaktadır. Fermantasyon, Noma’nın olağanüstü lezzet profillerinin ardındaki temeller taktiklerden biridir. Bu fermantasyon ister miso çorbası isterse de sirke olsun, herkes tarafından beğenilmektedir. Noma’nın şefi ve ortağı René Redzepi ve restoranın ünlü fermantasyon laboratuarını işleten şef David Zilber, Noma’nın kapsamlı fermantasyon süreçlerini oluşturmak için daha önce hiç açıklanmayan teknikleri bu kitapla paylaşıyor. Ve bunu özellikle bilgi ve tekniklerini ev aşçılarıyla paylaşmak için yapıyor! Kitapta 500’den fazla adım fotoğraf ve resimle birlikte okuyucuya detaylı bir biçimde anlatılıyor. Üstelik tariflerin hepsi de titizlikle test edilen kaliteli tarifler. Noma Fermantasyon Rehberi, okuyucuları tipik kimchi ve lahana turşusunun çok ötesinde, koji, kombuchas, shoyus, misos, lakto-fermentleri içerecek şekilde farklı tariflere yönlendiriyor. Kitap sayesinde okuyucular 100’den fazla orijinal tarif hakkında da bilgi sahibi oluyor. Günümüzde fermantasyon gıdada (ve sağlıkta) en önemli yeni yön olarak kabul ediliyor. Noma Fermantasyon Rehberi ile tamamen yeni bir seviyeye taşınacaksınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir