Ürün Hikayeleri 1: El & Vücut Losyonu

El ve Vücut losyonu

Mavili Kapı’nın marka olarak kendisinin, onu oluşturan bireylerin her birinin tek tek hikayeleri olduğu gibi; Mavili Kapı’nın her çıkarttığı ürünün de bir vücut buluş hikayesi var.

Farkettik ki bizler kendi hikayelerimizi sizlerle paylaşırken, ürünlerin arkasındaki hikayeleri paylaşmayı ihmal etmişiz şimdiye kadar.
O zaman bu eksiğimizi kapatalım ve yeni bir seriye başlayalım dedik.

Mavili Kapı Ürün Hikayeleri

Özellikle cilt gıdalarında, her bir ürün, arkasında bir insan hikayesi ile geliyor. Başlarda aile içinden birinin bir ihtiyacı, arkadaş çevresinden gelen bir istek, yakın çevreden birinin sıkıntısına derman olma gayreti itici güç olurken zamanla sizlerin de taleplerinizin eklendiği kocaman bir hikaye havuzumuz oluvermiş. Çok da güzel olmuş…

Eh hadi o zaman sıra gözetmeksizin, yeni yakın çıkardığımız ürünlerden biri olan El & Vücut Losyonu‘nun çıkış hikayesi ile başlayalım.

El & Vücut Losyonu’nun çıkış hikayesi, Mavili Kapı’nın eczacı babası ile ilgili.

Bir süre önce, eczacı babanın tüm vücuduna yayılan müthiş bir kaşıntı başladı. Geceleri uykularını bölecek kadar, hatta bazen neredeyse tüm gece uyutmayacak kadar şiddetli. Bizler her sıkıntıda hemen doktora koşma refleksi gelişmemiş bir aileyiz. Acil ve akut durumlar hariç bir kaç gün durur, anlamaya çalışırız. Yine öyle yaptık ama yok, geçmedi.

Sıkıntılar iyice artınca Mavili Kap’nın doktor dayısı  arkadaşlarından randevu aldı ve kontroller başladı. Kan tahlilleri, ultrasonlar…vs. Akla gelen ihtimaller elendikten sonra cilt hekimimiz “kuruluk” dedi. Evet kuruluk! Hani Cem Yılmaz’ın meşhur skeci var ya kendisine “fıtık” teşhisi konulduğu günle ilgili… İşte o skece benzer duygularla karşıladık biz de bu teşhisi 🙂 kuruluk!
Meğer basit zannettiğimiz cilt kuruluğu insana neler ediyormuş.

Elbette Ahmet Baba’nın sıkıntısı bir an önce hafiflesin diye doktorumuzun tavsiye ettiği nemlendirici bir losyon alıp kullanmaya başladık.
Ancak biz de vakit kaybetmeden, nemlendirici gücü yüksek, cildi yatıştırıcı, özellikle kuruluk ve yaz aylarında güneş sonrası gerginlikler için bir vücut losyonu üzerinde çalışmaya başladık.

Üretim öncesi numuneleri tabii ki Ahmet Baba denedi öncelikle. Daha önce kullanmaya başladığı medikal nemlendiriciyi bıraktı, yeni bitkisel formülden aynı etkiyi aldı, üstelik kimyasala maruz kalmadan. Cildi kısa sürede toparlandı. Şimdilerde haftada 1-2 kullanması dahi cildini nemli tutmaya yetiyor. O kaşıntılar bir daha uğramadı bizim eve…

Sonra bizler ve odak gurubumuz denedi ürünü.
Analizleri yapıldı, yasal prosedürler tamamlandı ve böylece Mavili Kapı El & Vücut Losyonu raflardaki yerini aldı.

Mavili Kapı El & Vücut Losyonu İçeriği

%100 doğal hammaddelerle ve %100 saf uçucu yağlar ile formüle edildi.

Kombucha**,
Ölmez Çiçeği Yağı,
Zeytinyağı,
Bitkisel Gliserin,
Bitkisel Şeker Molekülü*,
Bitkisel Benzil Alkol*,
Mandalina Ekstraktı*,
Turunç Ekstraktı*,
Portakal Kabuğu Ekstraktı*,
E Vitamini*,
Askorbik Asit, Sitrik Asit, Laktik Asit***,
Portakal Kabuğu Yağı,
Paçuli Yağı,
Zantan Sakızı,
Kekik Yağı*.
* Organik tarım ile elde edilmiştir.
** Organik çayla fermente edilen Mavili Kapı Kombucha
*** Asitler bitki ekstraktlarında doğal olarak bulunur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir